Ukrayna: Rusya’nın Kiev’e saldırısında 2 kişi yaralandı

Ukraynalı yetkililer, Rusya’nın başkent Kiev bölgesinde gece saatlerinde düzenlediği füze saldırısında aralarında konutların da olduğu yapıların zarar gördüğünü iddia etti. Düşen füze parçaları sebebiyle iki kişinin yaralandığı açıklandı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Mykola Oleşçuk, bugün Telegram üzerinden yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın hava savunma sistemlerinin Rusya’nın fırlattığı ileri sürülen üç füzeden ikisini Kiev üzerinde imha ettiğini belirtti. Oleşçuk, diğer füzenin akıbetinin ne olduğu hakkında ise bilgi vermedi.

‘BİR APARTMAN VE 20’Yİ AŞKIN KONUT ZARAR GÖRDÜ’

Kiev Bölge Yönetimi Başkanlığı da Telegram kanalından yaptığı açıklamada, düşen füze parçaları sebebiyle iki kişinin yaralandığını, yaralıların hastaneye kaldırılmasının gerekmediğini bildirdi. Kiev Bölge Başkanı Ruslan Kravchenko’nun açıklamasına göre, düşen parçalar sebebiyle altı katlı bir apartman ve 20’yi aşkın konutun yanı sıra bir gaz istasyonu, bir eczane, bir idari bina ve üç araç da zarar gördü.

Başkent Kiev ve çevresindeki bölge ile Ukrayna’daki pek çok bölgede bugün yerel saatle 04:50 itibarıyla yaklaşık bir saat boyunca hava saldırısı uyarısı yapılmıştı. Reuters’a konuşan görgü tanıkları, bu esnada Kiev’de ve yakınlarında hava savunma sistemlerinin müdahalesine işaret eden çok sayıda patlama sesi duyduklarını anlattı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir